8.8517
10.3717
12.1105

...
Dünya

"Afganistan'da son 3 günde 27 çocuk öldü, 136 çocuk yaralandı"

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından yapılan açıklamada, Afganistan'daki Taliban saldırılarında son 3 günde 27 çocuğun yaşamını kaybettiği, 136 çocuğun yaralandığı belirtildi.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından yapılan açıklamada, Afganistan'daki Taliban saldırılarında son 3 günde 27 çocuğun yaşamını kaybettiği, 136 çocuğun yaralandığı belirtildi. UNICEF Afganistan Temsilcisi Herve Ludovic de Lys, Afganistan'da çocuklara yönelik ağır ihlallere ilişkin açıklamalarda bulundu. 

BM Temsilcisi Lys, Kandahar, Host ve Pakria vilayetlerinde çoğalan şiddet olaylarında son 3 günde 27 çocuğun yaşamını kaybettiğini, 136 çocuğun ise yaralandığını açıkladı. Öte yandan, Afgan hükümet yetkilileri tarafından bugün yapılan açıklamada, Kabil'deki bir yerel radyo kanalının yöneticisi Toofan Omar'ın Taliban tarafından öldürüldüğü ve güneydeki Helmand vilayetinde gazeteci Nematullah Hemat'ın kaçırıldığı ifade edildi. Afganistan'da gazeteciler, ABD Başkanı Joe Biden ve ABD Temsilciler Meclisi'ne gönderdikleri mektupta, Afgan gazeteciler ve destek personeline özel göçmen vizesi talep etti.