8.8517
10.3717
12.1105

...
Sağlık

Bakan Koca'dan BioNTech aşısı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden, Biontech aşısı geçen hafta 5.800 doz test edilmek üzere ülkemize ulaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden, Biontech aşısı geçen hafta 5.800 doz test edilmek üzere ülkemize ulaştı. Dün ise yaklaşık 750 bin doz aşı teslim aldık. Testler ve klinik araştırma dışında ilk kez Biontech aşısı geldi. Güvenlik testleri yapılıyor ve önümüzdeki hafta sırası gelen vatandaşlarımıza uygulanacak dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden, Biontech aşısı geçen hafta 5.800 doz test edilmek üzere ülkemize ulaştı. 

Dün ise yaklaşık 750 bin doz aşı teslim aldık. Testler ve klinik araştırma dışında ilk kez Biontech aşısı geldi. Güvenlik testleri yapılıyor ve önümüzdeki hafta sırası gelen vatandaşlarımıza uygulanacak.'' açıklamasını yaptı. Bugün ayrıca 700 bin dozdan çok Biontech aşısı daha ülkemize ulaştı. Böylece yaklaşık 1.4 milyon doz kullanıma hazır aşı ulaşmış oldu. Bu aşı ülkemizde ilk defa kullanılacak. Aşı ,saklama koşulları uygun olan her merkezimizde uygulanacak'' dedi. 

Koca, ''Bugün ayrıca 700 bin dozdan çok Biontech aşısı daha ülkemize ulaştı. Böylece yaklaşık 1.4 milyon doz kullanıma hazır aşı ulaşmış oldu. Bu aşı ülkemizde ilk defa kullanılacak. Aşı ,saklama koşulları uygun olan her merkezimizde uygulanacak.