Boris Johnson: Önümüzdeki ay sosyal mesafe kalkabilir

Hartlepool ziyareti sırasında konuşan İngiltere Başbakanı Boris Johnson , "50 milyon aşı yaptık, yetişkin nüfusun dörtte biri iki doz aşı oldu" derken, "Bunun sonuçlarının ortaya çıktığını görüyorsunuz" ifadelerini kullandı.
 

SOSYAL MESAFE ÖNÜMÜZDEKİ AY KALDIRILABİLİR


Başbakan Boris Johnson ayrıca Haziran'da sosyal mesafeyi kaldırabileceklerini açıkladı. Johnson yapmış olduğu açıklamada, Britanya'da durumun bu şekilde gitmesi halinde Haziran ayının sonlarına doğru 1 metrelik sosyal mesafe kuralının kaldırılabileceğini ifade etti. 21 Haziran, sosyal mesafenin sona erebileceği tarih olarak belirlenirken Hartlepool'da konuşan Johnson, "Bence bir metrelik sosyal mesafe kuralının kaldırılması için iyi bir şansımız olduğunu düşünüyorum" dedi. 
 

'SEYAHAT SERBESTİSİNDE ÇOK DİKKATLİ OLMALIYIZ'


Seyahat serbestisi ile alakalı de konuşan Başbakan Johnson, "17 Mayıs'ta açılış yapmak istiyoruz ancak bu ülkenin insanlarının başka herhangi bir yerden hastalık akışı görmek istediğini sanmıyorum. Çok dikkatli olmalıyız" dedi. Corona virüs kısıtlamalarının hafifletilmesi aşamaları kapsamında İngiltere'deki insanlar için dış ülkelere seyahat yasağının 17 Mayıs'tan itibaren kaldırılması bekleniyor.